Афанізоменон токсичний?

Афанізоменон — рід ціанобактерій, який зазвичай зустрічається в прісноводних угрупованнях фітопланктону. У багатих поживними речовинами озерах він може утворювати густі квіти. Хоча існує більше ніж один вид афанізоменона, найпоширенішим видом, який зустрічається в токсичних ціанобактеріях, є Aphanizomenon flosaquae.

Традиційний рід Aphanizomenon включає групу ниткоподібних азотфіксуючих ціанобактерій, деякі з яких здатні розвивати цвітіння та виробляти токсичні метаболіти (ціанотоксини), включаючи гепатотоксини (мікроцистини), нейротоксини (анатоксини та сакситоксини) та цитотоксини (циліндроспермопсин).

Відомо, що Aphanizomenon flos-aquae виробляє ендотоксини, токсичні хімічні речовини, що вивільняються, коли клітини гинуть. Ці токсини вивільняються (лізуються) і потрапляють всередину може пошкодити печінку та нервові тканини ссавців.

Не всі цвітіння шкідливі, але деякі ціанобактерії можуть виробляти ціанотоксини, які можуть спричинити серйозні захворювання або смерть домашніх тварин, худоби та дикої природи. Ці токсини також можуть викликати захворювання людей, а у чутливих осіб також викликати почервоніння, рельєфний висип або подразнення шкіри, вух і очей.

Крім того, можна поширити його користь на ожиріння та нейродегенерацію противірусні, протипухлинні, протидіабетичні, гепатопротекторні та кардіопротекторні властивості [27]. Останнім часом зростає інтерес до Aphanizomenon flos-aquae (AFA), іншої синьо-зеленої водорості.

Мікроцистинові токсини є найпоширенішим типом токсинів, що виробляються ціанобактеріями та планктонними водоростями. Про це свідчать останні дослідження мікроцистини можуть мати негативний вплив на здоров'я нирок людини, печінки та репродуктивної функції у чоловіків і жінок.

Оцініть статтю