Чи це нормально любити так сильно, що боляче?

Хоча деякі з них прославляють радість і блаженство, які приходять з любов’ю, багато хто натомість зосереджується на болю, який вона також може принести. Тож чому кохання іноді так болить? Хоча цей тип болю може свідчити про проблеми у стосунках, це також може бути нормальним явищем через хімічні зміни в мозку.

Мільйони людей щодня відчувають страх (і навіть фізичну травму) через любов. Насправді емоційні американські гірки, які ви відчуваєте, коли закохаєтеся, є хорошою ознакою того, що ваші гормони функціонують здорово!

Якщо так, то ви, мабуть, добре знаєте, що цей досвід реальний і може завдати шкоди. Що ж, це почуття має назву: любовна туга.

Заподіяння болю тим, кого ти любиш, трапляється, коли ти схильний руйнувати речі, навіть якщо вони йдуть добре. Причин для самосаботажу багато, в т.ч невирішені дитячі травми та страхи. Якщо ви пов’язуєте близькість із негативним досвідом у вашому минулому, ви схильні зображувати поведінку штовхання та тягнення.

Виявляється так, це нормально, коли кохання болить. І вам не обов’язково бути в образливих стосунках, щоб це сталося. Насправді навіть хороші стосунки іноді можуть приносити певний дискомфорт. Глибокої турботи про когось іншого достатньо, щоб емоційний біль перетворився на фізичний — так стверджує наука.

Любов і потяг вивільняють у наш мозок «хімічні речовини щастя», такі як дофамін і окситоцин, і деякі люди можуть бути більш чутливими до цих хімічних виділень, що змушує їх відчувати почуття інтенсивніше або швидше.

Оцініть статтю