Чи є безконтактний вимикач кінцевим вимикачем?

На відміну від кінцевого вимикача, датчик наближення не має механічних рухомих частин. Датчик наближення виконує перемикання за допомогою «електронних» перемикачів.Feb 10, 2022

У підсумку, обидва кінцеві та безконтактні вимикачі служать для однієї мети – вказують положення клапана. Однак засоби, за допомогою яких вони досягають цього, зовсім інші. Хоча кінцеві вимикачі прості та економічні, безконтактні вимикачі краще підходять для суворих умов.

Магнітні перемикачі наближення активуються, коли магніт потрапляє в певний діапазон датчика. Відповідно, це «безконтактні» вимикачі – вони не вимагають контакту з об'єктом, що відчувається. Існує два основних типи магнітних безконтактних вимикачів: геркони та датчики Холла.

В електротехніці кінцевий вимикач – це перемикач, що приводиться в дію рухом частини машини або наявністю об’єкта. Кінцевий вимикач можна використовувати для керування механізмами як частину системи керування, як запобіжне блокування або як лічильник підрахунку об’єктів, що проходять через точку.

Кінцеві вимикачі – це механічні пристрої, які призначені для довшої служби, оскільки вони створені таким чином, щоб витримувати більшу силу та знос порівняно з безконтактними вимикачами., які є електронними пристроями. Кінцеві вимикачі мають фізичні контакти, які витримують більше циклів, що робить їх довговічнішими.

Кінцеві вимикачі поступово починають зникати з багатьох промислових застосувань. На зміну їм приходять датчики наближення. На відміну від кінцевого вимикача, датчик наближення не має механічних рухомих частин. Датчик наближення виконує дію перемикання з електронними перемикачами.

Оцініть статтю