Чи може емоційна травма вплинути на серце?

Серцевий м’яз може бути переповнений великою кількістю адреналіну, який раптово виробляється у відповідь на стрес. Надлишок адреналіну може спричинити звуження дрібних артерій, які постачають серце кров’ю, спричиняючи тимчасове зниження припливу крові до серця.

Початкові реакції на травму можуть включати виснаження, плутанина, смуток, тривога, збудження, оніміння, дисоціація, плутанина, фізичне збудження та притуплений афект. Більшість реакцій є нормальними, оскільки вони впливають на більшість постраждалих і є соціально прийнятними, психологічно ефективними та самообмеженими.

Існує кілька шляхів, через які стрес може призвести до серцевих захворювань. «Довготривалий або хронічний стрес може спричинити підвищення рівня запалення в організмі, що сприяє збільшенню накопичення бляшок в артеріях, і це може призвести до таких проблем, як ішемічна хвороба серця», — каже доктор Ламперт.

Емоційний стрес може ще більше посилюватися. насправді, якщо у вас є будь-яка хвороба серця, будь-які сильні емоції, такі як гнів, також можуть спричинити важкі та смертельні порушення ритму серця.

Техніки усвідомленості та релаксації Медитація заохочує до розслаблення та уважності, допомагаючи людям опрацювати та звільнитися від травми. Дихальні вправи, такі як глибоке дихання, діафрагмальне дихання або дихання коробкою, можуть заспокоїти нервову систему та зменшити стрес завдяки глибокому диханню.

Загальні ознаки невирішеної травми

  • Вищезгадана дисоціація.
  • Кошмари, спогади та нав’язливі думки.
  • Залежності та/або неправильне харчування.
  • Соціальна ізоляція та самоізоляція.
  • Уникайте всього або будь-кого, що нагадує про травматичну подію.
  • Легко зляканий і завжди насторожі.
Оцініть статтю