Чи можемо ми знати, про що думають тварини?

Думка тварин. Безсумнівно, що тварини думають. Їхня поведінка надто витончена, щоб припустити інакше. але дуже важко точно сказати, що думають тварини. Наша людська мова здається непридатною для вираження своїх думок. 5 вересня 2019 р

Повідомляється, що самосвідомість за цим критерієм:

  • Наземні ссавці: людиноподібні мавпи (шимпанзе, бонобо, орангутанги та горили) і слони.
  • Китоподібні: афаліни, косатки і, можливо, помилкові косатки.
  • Птахи: сороки та голуби (можуть пройти дзеркальний тест після навчання необхідним поведінкам).

Зміни м’язового тонусу, пози, ходи, виразу обличчя, розміру очей і погляду, вокалізації та запахів (феромони), окремо та разом, вказують на емоційні реакції на певні ситуації. Навіть люди з невеликим досвідом спостереження за тваринами зазвичай погоджуються один з одним щодо того, що, швидше за все, відчуває тварина.

Хоча точно невідомо, як собаки думають — зрештою, вони не можуть думати словами, як люди —докази свідчать про те, що собаки можуть навчатися, розуміти та навіть бути творчими. Пухнасті друзі використовують свій мозок, щоб… Вирішувати проблеми: якщо ви коли-небудь дарували своєму цуценяті іграшку-головоломку чи ласощі для собак, ви бачили ці навички в дії.

Довгий час використання знарядь праці вважалося винятково людською рисою, але в останні кілька десятиліть це спостерігалося у багатьох видів. Жоден з них не може зрівнятися з логічним інтелектом людини, але ці тварини здатні вирішувати проблеми, а деякі з них навіть використовують математику.

Тоді як думки тварин наближаються до речення на незнайомій мові. В результаті в думках тварин немає елементів, які б відповідали нашим словам, тому немає точного способу перекласти їхні думки в наші речення.

Оцініть статтю