Чи можна ходити з переломом проксимального відділу стегнової кістки?

Перелом проксимального відділу стегнової кістки важкий стан, що вимагає негайного лікування у відділенні невідкладної допомоги. Це серйозна травма, оскільки вона часто виникає у літніх людей і може призвести до небезпечних для життя ускладнень, таких як пневмонія або тромбоз глибоких вен.

Одужання найчастіше займає від 4 до 6 місяців. Тривалість вашого відновлення залежатиме від того, наскільки серйозний ваш перелом, чи є у вас рани на шкірі та наскільки вони важкі. Відновлення також залежить від того, чи були пошкоджені ваші нерви та кровоносні судини, і яке лікування ви мали.

Якщо перелом стегнової кістки не потребує хірургічного втручання, його часто лікують гіпсовою пов’язкою або знімною скобою, і пацієнтам зазвичай рекомендують не навантажувати ногу протягом приблизно 8 тижнів. Фізіотерапевт допоможе пацієнту безпечно ходити за допомогою милиць, ходунків або іншого допоміжного пристрою.

В особливих випадках навіть первинна заміна кульшового суглоба деякі автори рекомендували при переломі шийки стегнової кістки в гострій фазі. Різні дослідження показали, що пацієнти з ендопротезуванням кульшового суглоба мають кращу якість життя та меншу потребу в повторних операціях порівняно з пацієнтами, які піддаються фіксації.

Пацієнти геріатричного віку з PFF мають високий ризик ранньої смерті протягом перших 30 днів, причому рівень смертності коливається від 7% до 20–28% у перший рік після травми7,8. Наявність численних супутніх захворювань і функціональних обмежень лише посилює наслідки гострої травми.

Оцініть статтю