Чи переживе Земля червоний гігант?

Недавнє моделювання підказує Земля, мабуть, не вийде цілою. Але навіть якщо це станеться, усі планети, які виживуть, зазнають стрімкого зростання рівня енергії від розширюючого Сонця, омиваючи їх атмосферу та поверхню інтенсивним випромінюванням. «Нас усіх уже давно не буде», — запевнив нас Менделл.

Наше сонце стане червоним гігантом ближче до кінця свого життя — приблизно через п’ять мільярдів років — і стане настільки великим, що поглинути внутрішні планети і навіть саму Землю. Потім м’яко викинуті зовнішні шари утворять сяючу планетарну туманність, що оточує випарене ядро ​​— білого карлика.

близько мільярда років. Зазвичай зірка перебуває у фазі червоного гіганта близько мільярда років. Що буде далі, залежатиме від маси зірки. Зірки великої маси вибухнуть у вигляді наднових. Зірки від низької до середньої маси, такі як наше Сонце, повільно стискатимуться й охолонуть до білих карликів.

У той час як Земля (імовірно) буде стерта фазою Червоного гіганта Сонця, Марс, як і зовнішні планети-гіганти, виживепоряд з астероїдами та іншими малими небесними тілами.

Однак немає причин, щоб життя не могло вижити на іншій планеті (або Місяці), досить далеко від Сонця, якщо вона знаходиться в розширеній «зоні проживання» Сонця. Життя також може вижити на відповідних гостинних планетах навколо інших червоних гігантів.

Приблизно 1,3 мільярда років відтепер «люди не зможуть фізіологічно вижити в природі на Землі» через постійну спеку та вологість. За словами Коппарапу, приблизно через 2 мільярди років океани можуть випаруватися, коли яскравість Сонця буде майже на 20% більшою, ніж зараз.

Оцініть статтю