Чи росте кишкова паличка в желатині?

У попередніх експериментах ми змогли візуалізувати мікроколонії E. coli лише в желатині (не опубліковано). Це означає, що желатин не утворює мікроструктуру, яка фізично виключає E. клітини палички як це відбувається з кислотно-модифікованим кукурудзяним крохмалем у желатинових гелях (12).

Агар у пробірках із Pseudomonas aeruginosa та Serratia marcescens залишався рідким після інкубації та обмерзання, що свідчить про розщеплення желатину екзоферментом желатиназою. Культура Escherichia coli показала твердий агар після обмерзання, що свідчить про це желатиназа не вироблялася.

Засахарений желатин є чудовим середовищем для постачання бактерій поживними речовинами та середовищем, у якому ми бачимо їх розвиток. УВАГА: більшість бактерій, зібраних у навколишньому середовищі, не будуть шкідливими. Однак коли вони розмножуються на мільйони колоній у чашці Петрі, вони стають більш небезпечними.

Кишкова паличка, що продукує токсин шига (STEC), у тому числі E. coli O157:H7, може бути особливо небезпечною. Основними джерелами спалахів STEC є сирі або недостатньо термічно оброблені м'ясні продукти, сире молоко та сири, а також заражені овочі та паростки.

Оптимальний ріст E. coli відбувається при 37 °C (99 °F), але деякі лабораторні штами можуть розмножуватися при температурах до 49 °C (120 °F).

Коли бактерії, які мають цей фермент, інокулюють у живильне середовище, що містить желатин, вони вироблятимуть фермент желатиназу та розщеплюють желатин.. Після інкубації бактерій у середовищі, яке гідролізує желатин, середовище більше не буде утворювати напівтвердий стан, навіть після охолодження.

Оцініть статтю