Чи шкодить самоопитування?

Самокатетеризація сечового міхура (або періодична катетеризація) — це процедура, яка, щоб бути зручною, передбачає період навчання та адаптації. Крім того, нерідкі випадки, коли деякі пацієнти, які ще не звикли до самокатетеризації, відчувають дискомфорт при проходженні сечового зонда через уретру.

Спочатку це може здатися дивним. Однак, самопрощупуючи, якщо все зроблено правильно, не повинно бути боляче. Уретра є дуже розтяжним каналом. Він легко адаптується до проходу зонда незалежно від його діаметра.

Він полягає у введенні тонкої гнучкої трубки (зонда) в уретру, канал, який дозволяє сечі виходити в сечовий міхур. Цей se потім спустошується автоматично. Сеча протікає через катетер і виходить через його кінчик або безпосередньо в унітаз, або в пакет для збору.

Зонд являє собою тонку і гнучку трубку, яка вводиться в сечовий міхур через уретральний канал: у чоловіків прохід зонда можна промацати на рівні сфінктера (м'яза утримання сечі). однак, у більшості випадків це мало або зовсім не болюча процедура.

Подібна проблема зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, причому біль може з'явитися через сечовий катетер. Спочатку ви можете відчувати певний дискомфорт при проходженні сечового катетера. Розслабтеся, глибоко вдихніть і спробуйте знову ввести зонд. Не змушуйте.

Коли знімуть зонд, що буде зроблено в урологічному диспансері, з ранки приймуть антибіотик, щоб уникнути інфікування. Це може викликати у вас тривогу. не хвилюйся, це не боляче. Медсестра здує повітряну кульку й обережно потягне за трубку.

Оцініть статтю