Чи використовується дексмедетомідин для інтубації у стані неспання?

Дексмедетомідин має седативні, анксіолітичні, аналгетичні та симпатолітичні властивості може розглядатися як корисний препарат під час інтубації у стані неспання, зменшуючи дискомфорт учасників, не пригнічуючи дихальну функцію та маючи незначний вплив на серцево-судинну систему. 28 березня 2019 р.

Схвалені FDA показання для дексмедетомідину: седація інтубованих та штучно вентильованих пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії (ВІТ) і перипроцедурна (або периопераційна) седація неінтубованих пацієнтів.

Дексмедетомідин є селективний агоніст альфа-2-адренорецепторів, який може викликати седативний ефект, анксіоліз, знеболюючу дію, зниження секреції слини та мінімальне пригнічення дихання; це може бути корисним для пацієнтів із важкими або нестабільними дихальними шляхами, які проходять AFOI.

Частота успіху першої спроби з AFOI була вищою в групі REM, ніж у групі DEX, 72% і 38% (P = 0,02), відповідно. Групі DEX знадобилося більше часу, щоб досягти RSS ≥3 і BIS <80 порівняно з групою REM. Вербальне спогадування дози після навантаження було гіршим у групі DEX.

PRECEDEX показаний для седації неінтубований дорослим пацієнтам до та/або під час хірургічних та інших процедур.

Висновки: для седації пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії дексмедетомідин може мати переваги перед пропофолом з точки зору зменшення тривалості перебування у відділенні інтенсивної терапії та ризику марення. Однак тимчасова артеріальна гіпертензія може виникнути, коли дексмедетомідин вводять у навантажувальній дозі або при високій швидкості інфузії.

Оцініть статтю