Чи зустрічався Ейнштейн з Рабіндранатом Тагором?

Тагор кілька разів зустрічався з Альбертом Ейнштейном; Перший був під час його другого візиту до Німеччини в 1926 році. Але Ейнштейн точно знав про Тагора в 1919 році (чи навіть раніше), оскільки вони разом підписали антивоєнну «Декларацію незалежності духу».

На 70-й день народження Гандіджі Ейнштейн написав знамениту фразу: «Прийдешні покоління, можливо, навряд чи повірять, що така людина, як ця, у плоті та крові, коли-небудь ходила на цій землі». На жаль Ганді та Ейнштейн ніколи не зустрічалися. Таким чином, Ейнштейн дуже прагнув зустрітися з близькими соратниками Махатми Ганді.

З індійським фізиком Сатьєндрою Натхом Бозом, він заклав основу статистики Бозе-Ейнштейна. Протягом більшої частини останнього етапу свого наукового життя Ейнштейн працював над двома починаннями, які зрештою виявилися невдалими.

Рабіндранат Тагор Рабіндранат Тагор, індійський учений і політик, вітав Альберта Ейнштейна в Індії. У 1930 році Тагор запросив Ейнштейна до Індії, щоб він прочитав серію лекцій в Калькуттському університеті. З січня по березень 1931 року Ейнштейн прийняв пропозицію і відправився в Індію.

Нагарджуна відомий як Ейнштейн Індії, тому що він висунув ідею Шунявади, як і теорію відносності Ейнштейна. У Ратнавалі він навів приклад того, що короткість існує лише у відношенні до концепції довжини.

Ейнштейн знову приписав Ганді «винахід» «абсолютно нового і гуманного» методу політичної дії, про що він говорив раніше, але тепер він висунув її більш рішуче. Ганді не тільки винайшов новий метод, але й практикував його з великою енергією та продемонстрував його істинність.

Оцініть статтю