Чому 1963 рік був таким важливим роком в історії громадянських прав?

1963 рік став ключовим для сучасного руху за громадянські права. Його часто згадують як рік походу на Вашингтон, але сталося набагато більше. Це був рік, присвячений прямим діям і реєстрації виборців, який перемежовувався моментами політичного театру та актів насильства.

Похід вдався в тиск на адміністрацію Джона Ф. Кеннеді ініціювати в Конгресі сильний федеральний законопроект про громадянські права. Під час цього заходу Мартін Лютер Кінг виголосив свою пам’ятну промову «Я маю мрію».

Вбивство Кеннеді: У Далласі президента Джона Ф. Кеннеді застрелили, губернатора Техасу Джона Б. Конналлі було важко поранено, а віце-президент Ліндон Б. Джонсон став 36-м президентом.

До кінця 1960-х років рух за громадянські права мав спричинив кардинальні зміни в законодавстві та суспільній практиці та забезпечив правовий захист прав і свобод афроамериканців що сформує американське життя на десятиліття вперед.

28 серпня 1963 року Рух за громадянські права досяг свого піку, коли 250 000 чорношкірих і білих зібралися біля Меморіалу Лінкольна на Марш у Вашингтоні за роботу та свободу, який включав вимогу прийняти значущі закони про громадянські права. Мартін Лютер Кінг виголосив свою знамениту промову «Я маю мрію».

28 серпня 1963 р. понад чверть мільйона людей взяли участь в історичному Марші до Вашингтона за роботу та свободу, зібравшись біля меморіалу Лінкольна. Понад 3000 представників преси висвітлювали цей історичний марш, на якому преподобний доктор Мартін Лютер Кінг виголосив піднесену промову «Я маю мрію».

Оцініть статтю