Чому еукаріоти не мають послідовності Шайна-Далгарно?

Послідовність Шайна-Далгарно допомагає залучати рибосому до мРНК для ініціації синтезу білка шляхом вирівнювання рибосоми зі стартовим кодоном. Він не використовується в еукаріотах, оскільки ініціація трансляції в еукаріот набагато складніша, ніж у прокаріот.24 жовтня 2014 р

Тому він присутній в бактеріях, а також в археях. Взаємодія послідовності Шайна-Далгарно в мРНК і 3'-кінця 16S рРНК має вирішальне значення для ініціації трансляції в прокаріотах. Таким чином, послідовність Шайна-Далгарно (SD) присутня лише у прокаріотів.

Прокаріотичний переклад відбувається швидше, ніж еукаріотичний оскільки мРНК коротші, і за секунду додається 17-21 амінокислотний залишок, тоді як в еукаріотів за секунду додається лише 6-9 амінокислот.

Послідовність Шайна–Далгарно є поширений у бактерій, але рідше у архей. Він також присутній в деяких транскриптах хлоропластів і мітохондрій. Консенсусна послідовність із шести основ є AGGAGG; у Escherichia coli, наприклад, послідовність AGGAGGU, тоді як у ранніх генах T4 вірусу E. coli домінує коротший GAGG.

відповідь: Еукаріотична транскрипція відбувається всередині ядра, тоді як прокаріотична транскрипція відбувається в цитоплазмі. У еукаріотичній транскрипції потрібні білки, відомі як транскрипційні фактори, тоді як у прокаріотичній транскрипції такі білки не потрібні.

Послідовність Шайна-Далгарно допомагає залучити рибосому до мРНК для ініціації синтезу білка шляхом вирівнювання рибосоми зі стартовим кодоном. Він не використовується в еукаріотах, оскільки ініціація трансляції в еукаріот набагато складніша, ніж у прокаріот.

Оцініть статтю