Чому Леві Страус винайшов сині джинси?

Поки він працював, він визнав потребу серед працьовитих людей: одяг, створений, щоб витримати будь-що. Він і кравець Джейкоб Девіс поєднали мідні заклепки з міцною джинсовою тканиною, що призвело до створення перших виготовлених поясних комбінезонів у 1873 році. Сьогодні ми називаємо їх «синіми джинсами».

Компанія походить від Леві Штрауса (1829–1902), баварського іммігранта, який прибув до Сан-Франциско в 1850 році під час золотої лихоманки. привозити сухі товари на продаж шахтарям. Почувши про потребу шахтарів у міцних штанях, Штраус найняв кравця, щоб він шив одяг із наметового полотна.

Синій колір був обраний для деніму через хімічні властивості синього барвника. Більшість барвників проникають у тканину при високих температурах, завдяки чому колір залишається стійким. Натуральний барвник індиго, який використовувався в перших джинсах, навпаки, за словами Слейта, прилипав лише до зовнішньої сторони ниток.

Джинси спочатку були створені як практичний робочий одяг, і їх колір індиго було обрано, щоб краще приховувати бруд, коли їх носять шахтарі та робітники.

Однак оригінальний денім був майже білим, а колір шахтарам не сподобався! Їх джинсові штани забруднилися, як тільки вони почали працювати! Тому Леві Страус вирішив використовувати кольоровий денім і вибрав темно-синій. У 1873 році він почав виготовляти джинсові штани з металевими заклепками, щоб зробити їх міцнішими.

Критики звинувачують Levi's (LEVI) в ігноруванні власних трудових стандартів після того, як він продовжив співпрацю з фабрикою в Туреччині, яка минулого року звільнила близько 400 людей після того, як вони приєдналися до профспілки та оголосили страйк через оплату праці та умови праці. Туреччина є важливою ланкою в глобальному ланцюжку поставок одягу.

Оцініть статтю