Чому оксизоли бідні на поживні речовини?

Більшість цих ґрунтів характеризується надзвичайно низькою природною родючістю, що є наслідком дуже низькі запаси поживних речовин, високе утримання фосфору оксидними мінералами та низька ємність катіонного обміну (CEC). Більшість поживних речовин в екосистемах Oxisol міститься в стоячій рослинності та рослинному матеріалі, що розкладається.

Надмірне землеробство. Вирощування занадто великої кількості сільськогосподарських культур в одному просторі рік за роком позбавляє ґрунту необхідні поживні речовини, такі як азот, калій і фосфор. Нечаста сівозміна. Без належної сівозміни потреба в тих самих поживних речовинах є високою, що призводить до тривалого дефіциту та низької якості ґрунту.

Рослинність у цих регіонах пишна, з великими деревами та густою рослинністю на поверхні землі. однак, завдяки великій кількості опадів і швидкому поглинанню рослинами поживних речовин із органічних речовин, що розкладаютьсяґрунти в тропічних лісах, як правило, бідні на поживні речовини та неродючі.

Грунти тропічних лісів як правило, бідні на поживні речовини.

Висока температура та вологість тропічних дощових лісів призводять до того, що мертва органічна речовина в ґрунті розкладається швидше, ніж в інших кліматичних умовах., таким чином швидко вивільняючи та втрачаючи свої поживні речовини. Велика кількість дощів у вологих тропічних лісах вимиває поживні речовини з ґрунту швидше, ніж в інших кліматичних умовах.

Піщані ґрунти є одним із найбідніших типів ґрунту для вирощування рослин, оскільки він має дуже низьку кількість поживних речовин і слабку водоутримувальну здатність, що ускладнює поглинання води корінням рослин. Такий тип грунту дуже хороший для дренажної системи.

Оцініть статтю