Чому Тікі-Така такий ефективний?

Оскільки тікі-така була не просто володінням заради самого себе, воно потребувало створення шансів. Отже, він включав 3 інші фактори, які були вирішальними для його успіху: пресинг, «помилкова дев’ятка» та позиційна гра. 4 вересня 2023 р.

Простіше кажучи, тікі-така більше не працювала, результатів не було, і нове покоління гравців заслужило можливість продемонструвати свої творчі сили. Під керівництвом Де ла Фуенте це повільно змінилося, незважаючи на те, що Іспанія майже не грала проти жодного справжнього суперника світового рівня після чемпіонату світу.

Це означає, що ваші паси з більшою ймовірністю будуть точними. Тож у вас менше можливостей для помилок. А іноді напис і навколо рамки, що може бути різницею між забиттям. І не забивати.

Тікі-така (ісп. [ˈtikiˈtaka]) — стиль гри у футболі, який характеризується коротка передача та рух, передача м’яча різними каналами та збереження володіння м’ячем. З 2006 року тренери Луїс Арагонес і Вісенте дель Боске цей стиль насамперед асоціюють зі збірною Іспанії.

Ідея така мати повний контроль над володінням і перемагати суперника, використовуючи плавність позиціонування. Кожна передача м'яча має щось означати. У тікі-таці команда не передає м'яч заради себе, за кожним ходом завжди є сенс.

Оскільки тікі-така була не просто володінням заради самого себе, воно потребувало створення шансів. Отже, він включав 3 інші фактори, які були вирішальними для його успіху: пресинг, «помилкова дев’ятка» та позиційна гра.

Оцініть статтю