Чому Землю порівнюють із пазлом?

З приблизно 50 пластин лише сім займають 94 відсотки поверхні. Найбільші, Африканська та Тихоокеанська плити, є антиподами, тобто розташовані на протилежних сторонах Землі. Але приблизно 100 мільйонів років тому, тектонічні плити викладали планету рівномірно, як справжній пазл.12 серпня 2013 р

Тектоніка плит — це теорія, яка описує, як твердий зовнішній шар Землі — літосфера, яка складається з кори та верхньої мантії — складається з ряду плит, які рухаються та взаємодіють одна з одною. Ці плити схожі на великі частини пазла, які складаються разом, щоб утворити поверхню Землі.

Тектоніка плит це наукова теорія, що пояснює рух земної кори. Сьогодні це широко визнано вченими. Пам’ятайте, що як континентальна суша, так і дно океану є частиною земної кори, і що кора розбита на окремі частини, які називаються тектонічними плитами (рис. 7.14).

Континенти Землі не завжди були там, де вони є зараз. Якщо ви подивіться на карту світу, ви можете помітити те, що помітив Альфред Вегенер – це континенти виглядають так, наче вони могли б скластися разом, як велика головоломка, якби ви могли їх пересувати. Вегенер опублікував свою теорію в 1915 році.

Людське минуле схоже на величезну, незавершену головоломку з безліччю розкиданих частин. Для історика частинами цієї головоломки є листи, журнали, книги та карти, коротко кажучи, вся безліч письмових документів, що збереглися з часом.

З приблизно 50 пластин лише сім займають 94 відсотки поверхні. Найбільші, Африканська та Тихоокеанська плити, є антиподами, тобто розташовані на протилежних сторонах Землі. Але приблизно 100 мільйонів років тому, тектонічні плити викладали планету рівномірно, як справжній пазл.

Оцініть статтю