Де відбулися найсильніші та найперші наслідки глобального потепління?

Деякі з регіонів планети, які найшвидше нагріваються, включають Аляска, Гренландія і Сибір. Ці арктичні середовища дуже чутливі навіть до невеликого підвищення температури, яке може розтопити морський лід, крижані покриви та вічну мерзлоту, а також призвести до зміни коефіцієнта відбиття Землі («альбедо»).

Глобальне потепління більш помітно в Арктиці, хоча в тропіках його вплив не менш значний. В Арктиці зміна температури більш екстремальна. У нас тануть льодовики та інший наземний лід і вічна мерзлота.

Чад. Чад вважається найбільш вразливою до клімату країною світу за Індексом глобальної адаптаційної ініціативи Нотр-Дам, який вивчає вплив, чутливість і здатність країни адаптуватися до негативних наслідків зміни клімату.

За останні 50 років Арктика нагрівся найбільше, і температура на суші загалом зросла більше, ніж температура поверхні моря. Глобальне потепління впливає на всі частини кліматичної системи Землі.

Коли температура підвищується, більше вологи випаровується, що посилює екстремальні опади та повені, викликаючи більш руйнівні шторми. На частоту та масштаби тропічних штормів також впливає потепління океану. Циклони, урагани та тайфуни живляться теплими водами на поверхні океану.

Більша частина потепління відбулася з того часу 1975зі швидкістю приблизно від 0,15 до 0,20°C за десятиліття. На картах вище показані температурні аномалії з п’ятирічним кроком з 1880 року.

Оцініть статтю