Хто є батьком м'якої матерії?

П'єр-Жиль де Жен, якого називають «батьком-засновником м’якої матерії», отримав Нобелівську премію з фізики в 1991 році за відкриття того, що методи, розроблені для вивчення явищ порядку в простих системах, можна узагальнити на більш складні випадки, виявлені в м’якій матерії, зокрема, до поведінки…

Щоб дати м’якій матерії більш формальне визначення, це стосується матеріали, які легко деформуються під дією температурних коливань і зовнішніх сил. Сюди входить усе: від морозива та масла у вашому холодильнику до фарби на стіні спальні чи навіть крові та тканин у вашому тілі.

М'які матеріали, такі як полімери, колоїди, поверхнево-активні речовини, рідкі кристали та їх композити містять майже всі матеріали нашого повсякденного життя. Приклади включають багато споживчих товарів, таких як зубна паста, крем для гоління, шампунь, лосьйон тощо.

М'яка речовина характеризується своєю структурною та динамічною складністю. У твердій матерії розташування атомів є високовпорядкованим, що дозволяє дослідникам зрозуміти або передбачити загальні властивості та поведінку матеріалу на основі його середнього молекулярного розташування та компонентів.

(33−39) Серед м'які матеріали Подібно до полімерів, гелів, колоїдів, біоматеріалів і рідких кристалів (РК), РК є перспективними інтелектуальними матеріалами, що реагують на стимули.

П'єр-Жиль де Жен П'єр-Жиль де Жен, якого називають «батьком-засновником м’якої матерії», отримав Нобелівську премію з фізики в 1991 році за відкриття того, що методи, розроблені для вивчення явищ порядку в простих системах, можна узагальнити на більш складні випадки, виявлені в м’якій матерії, зокрема, до поведінки…

Оцініть статтю