Кому слід уникати прийому кульбаби?

Якщо у вас алергія на амброзію, хризантеми, чорнобривці, ромашку, деревій, ромашку або йод, слід уникати кульбаби. У деяких людей кульбаба може викликати підвищення кислотності шлунка та печію. Це також може подразнювати шкіру.

Кульбаба може мати помірні взаємодії з такими препаратами:

  • літій,
  • антибіотик, наприклад Ципро, Левакін, Авелокс, Нороксин та інші,
  • розріджувач крові або ліки для лікування або запобігання утворенню тромбів,
  • діуретик або «відводні таблетки»,
  • ліки від серця або артеріального тиску, або.
  • заспокійливий засіб, наприклад валіум.

Деякі дослідження показують, що вони можуть бути хорошим джерелом антиоксидантів, допомагають знижувати рівень холестерину, регулювати рівень цукру в крові, зміцнювати імунну систему та зменшувати запалення. Кульбаба також може знизити артеріальний тиск, сприяють травленню та зниженню ваги, зміцнюють здоров’я шкіри та печінки та знижують ризик раку.

Кульбаба може зменшити кількість оксалату, що виділяється через сечу. Теоретично це може збільшити ризик ускладнень у людей із проблемами нирок.

Може сприяти здоров’ю печінки. Інші дослідження на тваринах показали, що екстракт кульбаби може зменшити надлишок жиру, що накопичується в печінці, і захистити від окислювального стресу (5). Однак потрібні дослідження на людях. Дослідження на тваринах показують, що кульбаба може захистити від пошкодження печінки, але потрібні додаткові дослідження на людях.

У деяких людей кульбаба може викликати підвищення кислотності шлунка та печію. Це також може подразнювати шкіру. Люди з проблемами нирок, проблемами жовчного міхура або каменями в жовчному міхурі перед вживанням кульбаби слід проконсультуватися з лікарем.

Оцініть статтю