На що схожі естери?

Естери є сполуки, які утворюються при з’єднанні кислот зі спиртами, утворюючи воду як побічний продукт. Номенклатура: вони називаються так, ніби це сіль, із закінченням «ate» після назви кислоти, за якою йде назва спиртового радикалу, з яким кислота реагує.

The складні ефіри Найчастіше в природі зустрічаються жири, що є складні ефіри гліцерину та жирних кислот (олеїнова кислота, стеаринова кислота тощо), головним чином у результаті конденсації карбонової кислоти та спирту. Процес називається етерифікацією. Циклічний складний ефір є лактоном.

1.4. Буде проведено визначення складних ефірів через реакцію з гідроксиламіном з утворенням гідроксамових кислот, які утворюють червонуватий колір у присутності іонів заліза. Карбонові кислоти і феноли також реагують, тому присутність цих сполук заважає визначенню.

Хімічна речовина, яка утворюється, коли кислота поєднується зі спиртом і виділяється вода. Естери знайдені в ефірних оліях (запашні олії, отримані з рослин).

В органічній хімії та біохімії ефір є a функціональна група типу R-O-R', де R і R' є групами, які містять атоми вуглецю, з приєднаним атомом кисню та використовуються проміжні етапи: ROH + HOR' → ROR' + H2O.

Натуральні жири та олії є ефірами жирних кислот гліцерину . Нітратні ефіри, такі як нітрогліцерин, використовуються як вибухові речовини. Поліефіри можна перетворити на волокна для виготовлення одягу. З нього виготовляють поверхнево-активні речовини, наприклад, мило та миючі засоби.

Оцініть статтю