Навіщо використовувати роз’єм BNC?

роз'єми BNC забезпечують механізм повороту та блокування для надійних з’єднань, часто використовується в професійних умовах. З іншого боку, роз’єми RCA використовують механізм «натискання та поворот» і більш поширені в побутових аудіо- та відеоустановках.

Використовується роз'єм BNC для аналогових композитних відео та цифрових відеоз’єднань на комерційних відеопристроях. Пристрої побутової електроніки з роз’ємами RCA можна використовувати з комерційним відеообладнанням лише BNC, вставивши адаптер.

Він захопив світ комерційного мовлення, замінивши роз’єми RCA та роз’єми UHF в телевізійному обладнанні. Деякий час його навіть використовували для комп’ютерних мереж. все ж сьогодні роз’єм BNC використовується лише для дуже специфічних завдань і його рідко можна побачити за межами засобів мовлення.

З’єднувачі BNC зазвичай використовуються з коаксіальні кабелі, які призначені для передачі високочастотних сигналів на великі відстані з мінімальними втратами сигналу. Поширені типи коаксіальних кабелів, які використовуються з роз’ємами BNC, включають RG-59, RG-6 і RG-11.

З’єднувачі BNC або Bayonet Neill-Concelman — поширений тип радіочастотного роз’єму, у якому використовуються кабелі BNC. Як правило, ці типи роз'ємів використовуються з авіаційна електроніка, випробувальне обладнання, радіоаматорські антени та військова техніка, але нещодавно їх почали використовувати в системах спостереження.

Переваги та недоліки Роз’єми BNC, відомі своїми простота і довговічність, мають незмінну привабливість серед користувачів. Однак ці роз’єми мають обмеження, зокрема щодо пропускної здатності, порівняно з більш сучасними аналогами, такими як HDMI або DisplayPort.

Оцініть статтю