Орендна плата все ще зростає та сприяє інфляції?

Інфляційний розрив між орендарями та власниками житла По-перше, хоча щомісячні платежі більшості власників житла не зросли, зросла вартість оренди. У 2022 році орендна плата підскочила на 11% порівняно з попереднім роком. У 2023 році він також піднявся вище, хоча значно повільніше. 12 січня 2024 р.

Коли відсоткові ставки зростають, як це сталося, покупцям житла важче дозволити собі купувати будинки, що створює більший тиск на оренду житла. На орендні ставки впливає інфляція, але інфляція — не єдиний і навіть не найважливіший фактор.

Що щодо їхніх орендодавців? Корпорації-орендодавці, що торгуються на біржі, повідомляють про найвищу прибутковість за всю історію, тоді як менші оператори кажуть, що підвищення орендної плати з’їдається витратами. Серед усіх категорій, які викликали інфляцію в останні місяці, однією з найбільших — і найстійкіших — є орендна плата.

Це насамперед тому, що або попит знижується, або пропозиція зростає, а в деяких випадках і те, і інше. Тож у деяких місцях є кілька високодохідних орендарів, які змогли перейти на ринок житла.

Інфляція призводить до зростання вартості товарів і послуг, що впливає на експлуатаційні витрати комерційної нерухомості. Орендодавці, у свою чергу, можуть перекладати ці підвищені витрати на своїх орендарів через плату за технічне обслуговування та плату за послуги, що призводить до вищі загальні витрати на оренду для підприємств.

Інфляція може виникнути через збільшення виробничих витрат, пов'язаних із сировиною або робочою силою. Високий попит також може призвести до інфляції. Певна фіскальна та грошово-кредитна політика, наприклад зниження податків або зниження процентних ставок, також є потенційними рушійними силами.

Оцініть статтю