Росія все ще бере участь в ІТЕР?

ІТЕР фінансується та керується сімома сторонами-членами: Китаєм, Європейським Союзом, Індією, Японією, Росією, Південною Кореєю та Сполученими Штатами..

Поточний графік для ITER – для перша плазма в 2025 році і початок дейтерієво-тритієвої роботи в 2035 році. Але, як раніше повідомляв World Nuclear News минулого року, цей графік планується переглянути, а потім оголосити в першій половині 2023 року. Очікується, що зміни в графіку будуть суттєвими.

Члени ITER Китай, Європейський Союз (через Євратом), Індія, Японія, Корея, Росія та Сполучені Штати об’єднали ресурси, щоб підкорити один із найбільших рубежів науки — відтворити на Землі безмежну енергію, яка живить Сонце та зірки.

Членство. Членами Організації ІТЕР є сім Сторін, які підписали Угоду про ІТЕР: Китайська Народна Республіка, Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом), Республіка Індія, Японія, Республіка Корея, Російська Федерація та Сполучені Штати Америки.

Уряд Великобританії відхилив запрошення стати офіційним учасником експерименту з ядерного синтезу ITER, втративши доступ до проекту після Brexit. Замість цього він планує зосередитися на британському термоядерному синтезі, як державному, так і приватному.

Втрати будуть еквівалентні 550 млн Вт теплової потужності. Якщо ITER працюватиме безперервно та підключено до електричної мережі, це призведе до втрати 220 мегават електроенергії. Реактор ITER ніколи не був розроблений для виробництва чистої потужності або еквівалентної вихідної електроенергії.

Оцініть статтю