Що аналізує «Критика чистого розуму»?

Підсумовуючи, таким чином, Критика чистого розуму аналізує існування, достовірність і межі незалежного від досвіду знання; з цією метою Кант ставить розум перед «трибуналом», тобто піддає розум суду (навіть якщо, проте, розум у цьому суді є і звинуваченим, і суддею, в…

У цьому творі філософ хоче критично проаналізувати основи пізнання, якими на той час були математика, фізика та метафізика. Для Канта науки базуються на синтетичних апріорних судженнях (вони розширюють знання без залежності від досвіду) і на даних, отриманих з досвіду.

Критика практичного розуму У цій праці Кант хоче критикувати поведінку людини, коли вона занадто зумовлена ​​інстинктами та чутливістю (наприклад, контекст, почуття, цілі) і, однак, не слідує моралі.

Які ідеї розуму є апріорними формами, через які розум прагне визначити потребу людини в осягненні абсолютного і безумовного (метафізика), виходячи за межі окремого і зумовленого світу досвіду.

Таким чином, кантіанська філософія є постійним критичним аналізом з межі e з шляхів раціональної свідомості, перевірка її можливостей, а також вивчення з універсальні механізми, які регулюють чистий розум, незалежно від конкретного досвіду.

Усі ідеї розуму можна простежити до трьох основних класів: уявлення про душу як абсолютну єдність внутрішніх явищ; уявлення про світ як абсолютну єдність зовнішніх явищ; уявлення про Бога як про абсолютну єдність усіх предметів мислення. Він займається психологією, космологією та теологією.

Оцініть статтю