Що будується в дегідратаційному синтезі?

Кожна з основних молекул живих організмів — амінокислоти, вуглеводи та ліпіди — піддається дегідратаційному синтезу, щоб утворюють більші молекули, необхідні для життя. Для утворення дипептидів, наприклад, дві амінокислоти піддаються дегідратаційному синтезу з метою створення більших білкових структур.

Продуктами дегідратаційного синтезу є полімери. Синтез дегідратації – це реакція, в якій два мономери поєднуються шляхом видалення води. Вони є важливим типом хімічної реакції для живих організмів, оскільки вони виробляють багато важливих біологічних полімерів, таких як білки і полісахариди.

Складні вуглеводи, нуклеїнові кислоти та білки це всі приклади полімерів, утворених дегідратаційним синтезом. Такі мономери, як глюкоза, можуть з’єднуватися різними способами й утворювати різноманітні полімери.

У разі синтезу дегідратації, води просто випускається як продукт і не використовується як вхідний матеріал. Тим не менш, вода, яка утворюється в результаті реакції дегідратації, важлива тим, що її можна використовувати для інших реакцій в організмі. Жодна інша хімічна речовина не є настільки критичною для успіху живих істот.

Реакції полімеризації є хорошими прикладами реакцій синтезу дегідратації, в яких мономерні одиниці конденсуються разом з утворенням полімерів. Утворення дисахаридів з моносахаридів у вуглеводах, утворення ліпідів з одним гліцерином і трьома молекулами жирних кислот є прикладами дегідратаційного синтезу.

Оцініть статтю