Що є побічним продуктом видобутку міді?

Шахти зазвичай містять сульфідні руди та побічні продукти, кількість і пропорції яких різняться між шахтами. Основними побічними продуктами є цинк, срібло, золото і молібден.

Видобуток сульфідної рудної міді може призвести до вивільнення багатьох хімічних речовин, які, як відомо, негативно впливають на здоров’я людини, у тому числі ртуть, миш'як, свинець, азбестоподібні волокна та забруднення повітря. Ці хімічні речовини входять до «10 хімічних речовин, які викликають серйозне занепокоєння у сфері охорони здоров’я» Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Купи для зберігання відходів видобутку міді можуть мати розмір до 1000 акрів і зазвичай містять три види відходів; хвости, відвали та відвали відходів вилуговування, а також пусті породи та розкривні породи.

Плавка та рафінування Після видобутку, мідь виробляється одним із двох способів: пірометалургійним (сухим) або гідрометалургійним (мокрим). Плавка – це процес нагрівання та плавлення руди для отримання такого металу, як мідь. Рафінування відноситься до будь-якого процесу, який підвищує клас або чистоту металу.

Залежно від того, де знаходиться руда, видобуток міді може завдати серйозної шкоди навколишньому середовищу через вирубку лісів. Щоб продовжити видобуток корисних копалин відкритим способом, шахтарі міді повинні видалити дерева та вирити яму, щоб отримати доступ до неї. Відкриті шахти мають масовий характер.

Надзвичайно високі рівні (понад 15 мг/день) впливу можуть спричинити такі шкідливі ефекти, як: ❖ Шкірна алергія ❖ Подразнення носа, рота та очей ❖ Нудота ❖ Діарея ❖ Блювота ❖ Шлункові спазми ❖ Жовтяниця Тривалий період впливу може призвести до пошкодження нирок/печінки. Це може знизити фертильність у дорослих.

Оцініть статтю