Що насправді зробила Маргарет Тетчер?

Її політична філософія та економічна політика наголошували на більшій індивідуальній свободі, приватизації державних компаній і зменшенні влади та впливу профспілок. Її популярність у перші роки перебування на посаді впала на тлі рецесії та зростання безробіття.

Вона була трансформаційною фігурою, яка запровадила масштабні реформи, які змінили економічний і політичний ландшафт країни. Її стиль керівництва характеризувався чітким баченням, непохитною рішучістю та готовністю до сміливих дій.

Вона також відштовхнула багатьох виборців-консерваторів і парламентаріїв запровадженням місцевого податку. Коли її підтримка зникла, її кинули на лідерство, і Кабінет міністрів переконав її вийти з другого туру голосування, поклавши край її одинадцятирічному прем’єрству.

Тетчер часто описували як важку, напружену та непродуктивну. Надмірна повага з боку «Меггі» була сприйнята як збентежена королева, яка не могла стерпіти водночас підлабузливого та зверхнього тону свого партнера.. Схильність прем'єр-міністра до захисту королеви сприймалася як поблажлива.

Після широкомасштабної приватизації державного сектора під час адміністрації Маргарет Тетчер у Великій Британії залишилося небагато статутних корпорацій. Приватизація почалася наприкінці 1970-х років, і відомі приватизації включають Central Electricity Generating Board, British Rail, а нещодавно Royal Mail.

Будучи прем’єр-міністром, вона проводила економічну політику, відому як тетчеризм. Радянський журналіст назвав її «залізною леді» — прізвисько, яке асоціювалося з її безкомпромісною політикою та стилем керівництва.

Оцініть статтю