Що означає глаголична меса?

Розглядається глаголична меса Найкращий неоперний твір Яначека. Його прем’єра відбулася через рік після «Симфонієтти» і отримала схвальні відгуки критиків. Цей вражаючий твір, розміщений у рамках суто оркестрових рухів, повною мірою використовує оркестр і хор із віртуозними сольними партіями для тенора й сопрано, а також органа.

Староцерковнослов'янська писалася глаголицею лише близько 300 років; Глаголиця поступово поступилася місцем кирилиці, яка досі використовується для церковнослов’янських богослужінь у православних храмах і (в модернізованому вигляді) для деяких сучасних слов’янських мов: російської, білоруської, української, болгарської, македонської та …

Назва та етимологія Слово глаголиця походить від новолатинської glagoliticus і хорватської glagoljica, від старослов'янської ⰳⰾⰰⰳⱁⰾⱏ (glagolŭ), що означає «висловлювання» або «слово».

Глаголиця використовувала набагато складніші символи, і багато вчених вважають, що вона частково базувалася на системі грецького курсивного письма. Кирилиця явно заснована на великих грецьких літерах і протягом століть дедалі більше спрощувалася.

Глаголичний розспів є старохорватський традиційний літургійний спів. Назва походить від хорватської глаголиці, яка використовувалася з 9 по 19 століття. Обрядові глаголичні книги не містять нотних рукописів, тому важко сказати багато про те, як це було спочатку.

Оцініть статтю