Що показує об’ємний графік тиску?

Фотоелектрична діаграма будує графік зміни тиску P відносно об’єму V для деякого процесу або процесів. Як правило, у термодинаміці набір процесів утворює цикл, так що після завершення циклу не відбулося чистої зміни стану системи; тобто пристрій повертається до вихідного тиску та об’єму.

Кожна точка на кривій P-V представляє певний стан системи з унікальною комбінацією тиску та об’єму. Шлях між будь-якими двома точками на кривій представляє процес, який проходить система, а область під шляхом представляє роботу, виконану під час цього процесу.

Графік кривої між значеннями тиску та об’єму є парабола тоді як зворотна залежність між тиском і об’ємом є лінійною, як видно на зображенні на рис. 2. Отже, використовуючи цей закон, ми можемо передбачити тиск і об’єм відомої кількості газу при фіксованій температурі шляхом екстраполяції або інтерполяції на основі відомих значень.

Якщо шлях на фотоелектричній діаграмі спрямований ліворуч, об’єм зменшується, і над газом виконується позитивна робота.. Якщо траєкторія на фотоелектричній діаграмі спрямована вправо (як на діаграмі вище), об’єм збільшується, і над газом виконується від’ємна робота, оскільки W на газ = − W на газ ‍ .

Інтерпретація нахилу Нахил графіка представляє швидкість зміни тиску по відношенню до об’єму , підтримуючи постійну температуру.

Крива тиск-об'єм визначає статичний вплив сурфактанту на недоношену легеню22 (Малюнок 84-1). Обробка сурфактантом зменшує тиск відкриття, що визначається як тиск, при якому легені починають наповнюватися понад об’єм мертвого простору, порівняно з легенями, не обробленими сурфактантом.

Оцініть статтю