Що сталося в 1991 році в Непалі?

У травні 1991 року в Непалі відбулися перші парламентські вибори. У лютому 1996 року маоїстські партії оголосили Народну війну проти монархії та обраного уряду.

12 січня – Війна в Перській затоці: Конгрес Сполучених Штатів ухвалив резолюцію, що дозволяє використання військової сили для звільнення Кувейту. 16 січня – американська серійна вбивця Ейлін Ворнос зізнається у вбивстві шести чоловіків. 17 січня – Війна в Перській затоці: операція «Буря в пустелі» починається з авіаударів по Іраку.

Наслідки. За результатами виборів до влади прийшов Непальський конгрес, а прем'єр-міністром став Гіріджа Прасад Койрала. Палата зібралася вперше в травні 1991 року. Даман Натх Дунгана служив спікером палати.

Народний рух 1990 року (непальська: २०४६ जनआन्दोलन, романізована: 2046 Jana Andolan) — багатопартійний рух у Непалі, який поклав кінець абсолютній монархії та започаткував конституційну монархію. Він також усунув систему Панчаят. Рух відзначався єдністю між різними політичними партіями.

У 1991 році Індійська економіка зіткнулася з економічною кризою через проблему платіжного балансу. Уряд Індії вирішив відкрити індійську економіку та зробити її ринковою. Індія зосередилася на лібералізації, приватизації та глобалізації, що поклало початок економічному розвитку Індії.

29 квітня 1991р. руйнівний циклон обрушився на південноазіатську країну Бангладеш, убивши понад 135 000 людей і завдавши збитків на суму понад 1,5 мільярда доларів.

Оцініть статтю