Що таке 32-розрядний і 64-розрядний інсталятор?

32-розрядний ПК обробляє дані меншими частинами, що може обмежити продуктивність і сумісність програмного забезпечення. 64-розрядний ПК обробляє більші фрагменти даних, що часто призводить до кращої продуктивності. Подібно до взуття відповідного розміру, правильна розрядна версія гарантує безперебійну роботу вашого програмного забезпечення на вашому ПК.

Це зводиться до того, яку версію Windows ви використовуєте та яке програмне забезпечення ви хочете використовувати, точніше, який тип процесора потрібен. Ви завжди повинні використовувати 64-розрядні версії, якщо ваша система має 64-розрядну архітектуру. Це забезпечить безперебійну та швидку роботу ваших програм навіть при інтенсивному та паралельному використанні.

Чи можна запускати 32-розрядні програми на 64-розрядному комп’ютері? Більшість програм, створених для 32-розрядної версії Windows, працюватимуть у 64-розрядній версії Windows, за винятком більшості антивірусних програм. Драйвери пристроїв, створені для 32-розрядної версії Windows, не працюватимуть належним чином на комп’ютері з 64-розрядною версією Windows.

Як випливає з назви, 32-розрядна ОС може зберігати та обробляти менше даних, ніж 64-розрядна ОС. Зокрема, він адресує максимум 4 294 967 296 байт (4 ГБ) оперативної пам’яті. З іншого боку, 64-розрядна ОС може обробляти більше даних, ніж 32-розрядна ОС.

Яка різниця між 32-бітною та 64-бітною архітектурою? 64-бітна архітектура може обробляти дані порціями по 64 біти за раз, що дозволяє адресувати значно більше пам’яті порівняно з 32-бітною системою. 64-розрядна система теоретично може адресувати до 18,4 мільйонів терабайт (ТБ) пам’яті.

Оцініть статтю