Що таке 7 балканських країн?

З яких країн складаються Балкани? Немає універсальної згоди щодо того, що представляють собою Балкани. Однак зазвичай включають наступне: Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Румунія, Сербія та Словенія.

У більшості визначень цей термін повністю охоплює Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Греція, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Європейська Туреччина, узбережжя Румунії, більша частина Сербії та значні частини Хорватії. Іноді цей термін включає також південні частини Словенії.

«Термін «балкан» має турецьке походження, тобто означає «гора».». Вперше введене німецьким географом Августом Цойне на початку 19 століття, це слово «вказувало на гірський хребет між Сербією та Болгарією, і лише потім воно було розширено для визначення всього півострова».

Список балканських народів сьогодні включав би Греки, албанці, македонці, болгари, румуни, серби, чорногорці та боснійські мусульмани. Інші менші групи людей також зустрічаються на Балканах, такі як влахи та роми (цигани), жодна з яких ніде не має національної держави.

Слов'янські мови належать до індоєвропейської сім'ї. Зазвичай слов'ян поділяють на східних (переважно росіяни, українці та білоруси), західних (переважно поляки, чехи, словаки та венди, або лужицькі серби) та південних слов'ян (переважно серби, хорвати, боснійці, словенці, македонці, і чорногорці).

Слов'янські народи (слов'яни) можна поділити на три підгрупи на основі їх географічного та мовного поширення: західних слов'ян (Польща, Чехія, Словаччина), східних слов’ян (Росія, Білорусь, Україна), південних слов’ян (Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Болгарія, Північна Македонія, Чорногорія, Словенія).

Оцініть статтю