Що таке абсорбція оксигемоглобіну?

Випромінювачі – дезоксигемоглобін максимально поглинає світло в червоній смузі спектра (600-750 нм), а оксигемоглобін максимально поглинає в інфрачервоному діапазоні (від 850 до 1000 нм) [1]. Таким чином, випромінювачі випромінюють світло на 660 нм і 940 нм для оптимального виявлення цих двох речовин.24 травня 2024 р.

Між гемоглобіном і оксигемоглобіном існує велика різниця в поглинанні світла λ = 660 нм. З іншого боку, при λ = 805 нм різниця невелика.

Вони перетворюють відношення поглинання світла на двох довжинах хвилі до відображуваного Sp02' Оксигемоглобін поглинає більше світла при 940 нм ніж при 660 нм. Знижений гемоглобін поглинає більше світла при 660 нм, ніж при 940 нм. Метгемоглобін однаково поглинає світло на обох довжинах хвиль.

Спектр поглинання гемоглобіну охоплює від 250 нм до 2500 нм, причому високі коефіцієнти спостерігаються в синій і зеленій кольоровій зоні. Видимий спектр поглинання дезоксигемоглобіну має один, тоді як видимий спектр поглинання оксигемоглобіну показує два піки.

Однак насичена киснем артеріальна кров (оксигемоглобін) поглине інфрачервоне світло, мало відображаючи його. Навпаки, дезоксигенована кров (дезоксигемоглобін) легко поглинає червоне світло і мало його відбиває. Однак в інфрачервоному діапазоні дезоксигемоглобін погано поглинає інфрачервоне світло і, таким чином, більше його відбиває.

Пульсоксиметр може вимірювати насичення киснем. Це неінвазивний пристрій, який надягають на палець людини. Він вимірює довжину хвилі світла, щоб визначити співвідношення поточних рівнів насиченого киснем гемоглобіну до гемоглобіну, насиченого киснем. Використання пульсоксиметрії стало стандартом лікування в медицині.

Оцініть статтю