Що таке D простий і бета в теорії виявлення сигналу?

d' (d простий): чутливість. Відображає відстань між двома розподілами: сигнал і сигнал+шум і відповідає значенню Z частоти влучень мінус частоти помилкових тривог. бета-версія: упередженість (критерій). 29 березня 2018 р

Однією з найважливіших особливостей теорії виявлення сигналів є те, що значення d' і β не залежать одне від одного. Тобто будь-яке (розумне) значення d' може бути поєднане з будь-яким (розумним) значенням β.

Статистика d' ("d-prime") є мірою цієї різниці; це так відстань між Сигналом і Сигналом+Шумом. Однак d' не є просто H-F; скоріше, це різниця між z-перетвореннями цих двох швидкостей: d' = z(H) – z(F), де ні H, ні F не можуть бути 0 або 1 (якщо так, відкоригуйте трохи вгору або вниз).

d', також званий індексом чутливості, є основною статистикою, яка використовується в теорії виявлення сигналу. У своїй основі d' є міра того, наскільки віддалені два розподіли. Якщо два розподіли повністю перекриваються, d'=0. Якщо два розподіли мають 1 стандартне відхилення, d'=1.

Dprime (d') обчислюється за допомогою z-показників і використовує ту саму логіку, що й z-показник, тобто z-показник 1 = одне стандартне відхилення від середнього. Типові значення d' становлять до 2,0. Якби учасник мав 69% точності як для слів, так і для не слів, його d' дорівнював би 1,0. Значення d′ = 0 – це випадкова («вгадана») продуктивність.

Теорія виявлення сигналів досліджує прийняття рішень в умовах невизначеності. Воно виникло в радіолокаційних технологіях і тепер застосовується до психології. Теорія досліджує, наскільки сильним має бути сигнал для виявлення. Він враховує дві змінні: D Prime (сила сигналу) і C (стратегія).

Оцініть статтю