Що таке експеримент дифузії з чаєм?

Коли ми кладемо пакетик чаю у воду, він незабаром поширюється по всій чашці гарячої води. Це пояснюється тим, що чайний пакетик містить високу концентрацію розчиненої речовини (чаю). Під час дифузії частинки розчиненої речовини рухаються з місця, де їх більше, туди, де їх менше.

Відповідь і пояснення. При високій температурі молекули будуть у стані з вищою енергією, тому їхня дифузія буде більшою з області вищої концентрації в область меншої концентрації. Отже, пакетик чаю, поміщений у гарячу воду, показав швидку дифузію порівняно з пакетиком чаю, поміщеним у холодну воду.

Цей рух води через мембрану називається осмосом. У той же час крихітні частинки чайного листя починають розчинятися і рухатися по всій чашці, де є менша концентрація частинок чаю. Процес руху частинок від вищої до меншої концентрації називається дифузією.

У цьому експерименті учні розміщують безбарвні кристали нітрату свинцю та йодиду калію на протилежних сторонах чашки Петрі з деіонізованою водою. Коли ці речовини розчиняються та дифундують одна до одної, учні можуть спостерігати за утворенням хмар жовтого йодиду свинцю, демонструючи, що відбулася дифузія.

Тепліше, менш щільне повітря піднімається над холоднішим, щільнішим. Потік гарячого повітря, що піднімається всередину циліндра, створює конвекційний потік повітря, створюючи спрямовану вгору силу, яка називається підйомною силою. Коли мішок горить, він перетворюється на попіл і дим, втрачаючи свою масу.

Отже, цілі такі для вимірювання швидкості дифузії твердих тіл, рідин і газів за допомогою простих методів для отримання складних відповідей. Будуть визначені коефіцієнти дифузії та виконано підгонку кривих графічних результатів.

Оцініть статтю