Що таке фітонциди, які виділяють дерева?

Фітонциди мають антибактеріальні та протигрибкові властивості які допомагають рослинам боротися з хворобами. Коли люди вдихають ці хімічні речовини, наш організм реагує збільшенням кількості та активності типу білих кров’яних тілець, які називаються природними клітинами-кілерами або NK. Ці клітини вбивають інфіковані пухлинами та вірусами клітини нашого тіла.

Фітонциди є антимікробні алелохімічні леткі органічні сполуки, отримані з рослин. Слово, що означає «знищений рослиною» (від грецького φυτόν «рослина» і латинського caedere «вбивати»), було введено в 1928 році Борисом Петровичем Токіним, радянським біохіміком, який тоді навчався в Московському державному університеті.

Дерева, рослини та квіти виділяють у повітря чудові аромати та сполуки. Взимку не дуже. Одну сполуку, яка називається фітонцидом, виділяють хвойні дерева і при вдиханні вони збільшують кількість наших NK-клітин, які відіграють важливу роль у відторгненні господарем як пухлин, так і клітин, інфікованих вірусом*.

Коротше кажучи, фітонциди – це хімічні речовини, які виділяють дерева як частина їхнього захисного механізму від бактерій, грибків і комах. Вони часто мають аромат – подумайте про цей «запах сосни», гуляючи в сосновому лісі – це аромат фітонциду альфа-пінену.

Вдихання фітонцидів було пов’язано з зниження рівня стресу, поліпшення настрою та підвищення імунної функції. Дослідження показують, що вплив фітонцидів може знизити артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень і рівень кортизолу, сприяючи розслабленню та гарному самопочуттю.

Дерева, які, як відомо, виробляють особливо високий рівень фітонцидів, включають вічнозелені дерева, такі як кедри, ялини, хвойні дерева та сосни, а також дуби.

Оцініть статтю