Що таке геноміка та її застосування?

Геноміка намагається зрозуміти всі аспекти функції, організації, еволюції та інших характеристик геному. Це галузь, яка швидко розвивається, і відіграє все більшу роль в охороні здоров’я, хоча вона також знаходить застосування в сільському господарстві, біотехнології, антропології та інших соціальних науках.

Простіше кажучи, геноміка – це вивчення геному організму – його генетичного матеріалу – і того, як ця інформація використовується. Усі живі істоти, від одноклітинних бактерій до багатоклітинних рослин, тварин і людей, мають геном, і наш геном складається з ДНК.

Зараз геноміка використовується в багатьох галузях, таких як метагеноміка, фармакогеноміка та мітохондріальна геноміка. Найбільш відомим застосуванням геноміки є розуміти та знаходити ліки від хвороб.

Геном є весь набір інструкцій ДНК, знайдених у клітині. У людини геном складається з 23 пар хромосом, розташованих у ядрі клітини, а також маленької хромосоми в мітохондріях клітини. Геном містить усю інформацію, необхідну індивідууму для розвитку та функціонування.

Геноміка допомагає нам не тільки діагностувати сепсис і відстежувати резистентність до антибіотиків та її поширення, але також допомагає нам ідентифікувати раніше невідкриті протимікробні сполуки, які можуть допомогти нам уникнути бактеріальних захворювань. Такі культури, як хлібна пшениця отримати значну користь від розуміння завдяки геноміці.

Оцініть статтю