Що таке MICR-код банку в Індії?

Код MICR є дев'ятизначний ідентифікаційний код, який використовується для ідентифікації банків і відділень, що беруть участь в Електронній кліринговій системі (ECS). Цифри в групах по три в коді представляють конкретну інформацію про банк. Перші три цифри коду MICR представляють код міста. 2 січня 2023 р

Повна форма коду MICR – це розпізнавання символів за допомогою магнітного чорнила. Це так унікальний дев'ятизначний код для ідентифікації банку та філії, які беруть участь у кредитній схемі ECS. RBI присвоює кожному відділенню банку унікальний код MICR.

Коди IFSC і MICR ніколи не будуть однаковими і вони обидва служать різним цілям – IFSC використовується для переказу коштів, а MICR – для клірингу чеків. Обидва вони містять код гілки.

Номер MICR — це унікальний код, надрукований на нижній частині чеків спеціальними чорнилами, які можна зчитувати машинами. Він містить банківський номер, номер рахунку та номер чека. Це також допомагає в автоматизованій обробці чеків, забезпечуючи точність і безпеку в процесі оформлення чеків.

Чи однакові коди MICR і SWIFT? Ні, код MICR і код Swift не однакові. У той час як код Swift використовується як ідентифікаційний код для перевірки справжності банків на міжнародному рівні, MICR (Magnetic Ink Character Recognition) — це серія цифрових символів у нижній частині чека, яка допомагає перевірити чек.

Він містить інформацію про банк, наприклад код банку, реквізити рахунку, номер чека та суму. Коди MICR складаються з різних символів. На відміну від кодів IFSC, Коди MICR широко прийняті для транскордонних переказів коштів. Коди MICR неможливо легко скопіювати через їх унікальний шрифт і використання магнітного чорнила.

Оцініть статтю