Що таке модуль лічильника IC 7490?

IC 7490 може рахувати двійкові числа від 0000 до 1001. Після 1001 він скидається та знову починає підрахунок. Коли IC 7490 скидається після підрахунку десяти чисел, він викликається Лічильник десятиліть MOD-10.

Модуль лічильника дорівнює кількість станів у його послідовності підрахунку. Максимально можливий модуль визначається кількістю тригерів. Наприклад, чотирирозрядний лічильник може мати модуль до 16 (2^4). Лічильники зазвичай класифікуються як синхронні або асинхронні.

Спочатку IC 7490 (IC2) функціонує як простий лічильник, здатний циклічно рахувати від 0 до 9. IC7490 підраховує вхідні імпульси та виводить 4-розрядне двійкове число від контактів 8 до 12. Мікросхема підраховує до максимального значення, а потім повертається до нуля. Цього можна досягти за допомогою контактів скидання 2, 3, 6, 7, 10.

Модуль (або MOD-число) лічильника — це загальна кількість унікальних станів, які він проходить за один повний цикл підрахунку, причому лічильник mod-n також описується як лічильник із діленням на n. Модуль лічильника задається як: 2n де n = кількість тригерів.

1. Вихід MOD-2 зовні підключений до входу B, який є входом синхронізації внутрішнього лічильника MOD-5.. 2. Отже, QA перемикається на кожному спадаючому фронті вхідного сигналу тактового сигналу, тоді як вихід QD, QC, QB лічильника MOD-5 буде збільшуватися від 000 до 100 при низькій зміні виходу QA.

Кількість станів або послідовностей підрахунку, через які певний лічильник просувається перед тим, як знову повернутися до початкового першого стану називається модулем (MOD). Отже, модуль лічильника дорівнює 3.

Оцініть статтю