Що таке теоретико-ігровий підхід?

Теорія ігор вивчає інтерактивне прийняття рішень, де результат для кожного учасника або «гравця» залежить від дій усіх. Якщо ви є гравцем у такій грі, вибираючи свій курс дій або «стратегію», ви повинні враховувати вибір інших.

Суть теорії ігор така виробляти оптимальне прийняття рішень незалежними та конкуруючими акторами в стратегічній обстановці. Використовуючи теорію ігор, можна розробити сценарії реального світу для таких ситуацій, як цінова конкуренція та випуск продуктів (і багато іншого), а також передбачити їх результати.

Теорія ігор — це дослідження способів, якими взаємодіючі вибори економічних агентів дають результати щодо переваг (або корисностей) цих агентів, де результати, про які йде мова, могли бути передбачені жодним із агентів.

Основні принципи теорії ігор включають стратегічна поведінка, взаємозалежність і концепція рівноваги. Стратегічна поведінка відноситься до процесу прийняття рішень, коли людина враховує потенційні дії та реакції інших.

Теорія ігор у політиці: Теорія ігор є ефективний інструмент в руках дипломатів і політиків для аналізу будь-якої конфліктної ситуації між особами, компаніями, державами, політичними партіями. Раціональність акторів і вибір стратегій є одними з основних положень теорії ігор.

Іншим чудовим прикладом теорії ігор у реальному світі є коли працівники ведуть переговори про страйк або інші дії профспілки. Дилема ув'язненого також може бути використана для демонстрації теорії ігор. Це парадокс рішення, коли два гравці, мотивовані власними інтересами, не досягають оптимальних результатів.

Оцініть статтю