Що таке теорія ідеомотора?

На початку 19 століття ідеомоторна теорія запропонував, щоб люди генерували добровільні дії, уявляючи сенсорні наслідки цих дій, маючи на увазі, що ідея наслідків дії є посередником між наміром діяти та руховим контролем.4 квітня 2023 р.

Простий експеримент для демонстрації ідеомоторного ефекту полягає в тому дозволити ручному маятнику зависнути над аркушем паперу. На папері надруковані такі слова, як «так», «ні» і «можливо». Невеликі рухи рукою у відповідь на запитання можуть спричинити рух маятника до слів на папері.

Сформульовано більш стисло: «Ми думаємо про вчинок, і він виконується» (Джеймс, 1890, т. II, с. 522). Таким чином, ідеомоторний принцип стверджує, що виконання певної дії породжує асоціацію між цим конкретним варіантом дії та її сенсорними ефектами (асоціації дія-наслідок).

1. : не рефлекс, а мотивований ідеєю. ідеомоторна м'язова активність. 2. : ідеомоторної діяльності, пов’язаної з нею або пов’язаної з нею.

Ідеомоторний ефект, досліджений у роботі Канемана, занурюється в захоплюючу сферу того, як наші думки можуть призводити до мимовільних рухів або дій м’язів. По суті, це означає, що наша підсвідомість може контролювати наші тіла, навіть без нашого свідомого наміру.

На початку 19 століття ідеомоторна теорія запропонувала це люди генерують добровільні дії, уявляючи сенсорні наслідки цих дій, маючи на увазі, що ідея наслідків дії є посередником між наміром діяти та руховим контролем.

Оцініть статтю