Що таке теорія машини Етвуд?

У машині Етвуд, різниця у вазі двох підвішених мас визначає сумарну силу, що діє на систему обох мас. Ця сумарна сила прискорює обидві висячі маси; важча маса прискорюється вниз, а легша маса прискорюється вгору.

Машина Ат·​вуда. ˈat‧ˌwu̇dz-: прилад для демонстрації законів прискореного руху за допомогою легкого шківа, майже без тертя, по якому проходить нитка, що має на своїх кінцях досить важкі маси, незначна різниця у вазі якої є причиною прискорення.

У 1784 році Джордж Етвуд створив пристрій обчислювати силу та напругу та перевіряти закони руху тіл із постійним прискоренням. Його пристрій, тепер відомий як машина Етвуд, складався з двох мас, m1 і m2, з’єднаних тугою ниткою, яка проходить через шків, як показано на малюнку 1.

Робота машини Етвуд в різних випадках Сила тяжіння на кожну масу однакова, тому що дві маси (М) рівні. Сила, спрямована вгору, буде називатися натягом (T), оскільки вона протидіє силі тяжіння в струні. Отже, T дорівнюватиме Fg, щоб система залишалася в рівновазі.

ЗАСТОСУВАННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ Прикладом може бути машина Atwood ліфти, гаражні ворота або колодязі. Бо машина Етвуд — це просто дві маси, що висять над шківом. Отже, коли маси не рівні, система мас прискорюється, змушуючи маси рухатися, як і побудований ліфт.

Машина Етвуда складається з двох нерівних мас, з’єднаних однією струною, яка проходить над ідеально безмасовим і без тертя шківом, як на малюнку 4. Після відпускання важчий об’єкт прискорюється вниз, а легший – угору. 1.

Оцініть статтю