Що таке тісно пов'язана модуляція ключів?

Тісно пов’язаний ключ той, чий тонічний тризвук є діатонічним у глобальній тональній тональності. Приклад 28–6 містив модуляцію в тісно пов’язану тональність: до-мажор, модульований до його домінанти, соль-мажор. Тональність соль мажор вважається тісно пов’язаною з до мажором, оскільки його тонічний тризвук є діатонічним акордом до мажор (V акорд).

Хоча композитор може модулювати де завгодно, деякі модуляції є більш поширеними, ніж інші, через кількість спільних акордів двох тональностей. Ключові підписи в межах одного випадкового елемента один від одного (наприклад, До мажор і соль мажор) вважаються тісно пов’язаними тональностями, які мають багато спільних акордів.

Відносні ключі є тип тісно пов'язаних ключів, ключів, між якими відбувається більшість модуляцій, оскільки вони відрізняються не більше ніж на один випадковий. Відносні клавіші є найбільш тісно пов’язаними, оскільки вони мають однакові ноти. Мажорна та мінорна тональність також мають однаковий набір акордів.

Мі-бемоль мажор (або тональність мі-бемоль) — це мажорна гамма на основі мі♭, яка складається з тональності мі♭, фа, соль, ля♭, сі♭, до та ре. Її тональність складається з трьох бемолей. . Його відносним мінором є до мінор, а його паралельний мінор — E♭ мінор (або енгармонічно D♯ мінор).

Найпоширенішими модуляціями є тісно пов’язані ключі (I, V, IV, vi, iii, ii). V (домінантна) є найчастішою метою, а в мінорі III (відносна тональність) також є загальною метою. Модуляція на домінанту або субдомінанту є відносно простою, оскільки вони є суміжними кроками в колі квінт.

Оцініть статтю