Що відбувається при пошкодженні гліальних клітин?

На додаток до активації при пошкодженні нервової системи та під час дегенерації нейронів, гліальні клітини також дегенерують при кількох нейродегенеративних захворюваннях. Тому втрата гліальних клітин може сприяти погіршенню навчання та пам'яті.

У вашому мозку та нервах по всьому тілу є кілька видів гліальних клітин. Кожен тип виконує особливу — і важливу — роботу, щоб забезпечити найкращу роботу вашого мозку. Якщо ці клітини пошкоджуються або вражаються хворобою, це може спричинити проблеми у вашій нервовій системі.

Дослідження показали, що без гліальних клітин, нейрони та їхні синапси не функціонують належним чином. Наприклад, було виявлено, що нейрони, вилучені з гризунів, утворюють дуже мало синапсів і виробляють дуже низьку синаптичну активність, доки їх не оточують гліальні клітини, відомі як астроцити.

Дисфункція гліальних клітин пов'язана з різними захворюваннями мозку, такими як Хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, гліобластома, аутизм і психічні розлади.

Протягом декількох хвилин після відчуття пошкодження тканини вони змінюють їх морфологію та ініціюють запальні процеси, вивільняючи цитокіни та хемокіни, видаляючи клітинне сміття та сприяючи ремоделюванню позаклітинного матриксу.

Тому втрата гліальних клітин може сприяти погіршення навчання і пам'яті. Таким чином, терапевтичні підходи до боротьби з нейродегенеративними захворюваннями людини потребують відновлення функції як нейронів, так і гліальних клітин. Важливість нейронів для функціонування центральної нервової системи (ЦНС) безсумнівна.

Оцініть статтю