Що відбувається при проліферативному гломерулонефриті?

Проліферативний гломерулонефрит характеризується проліферація мезангіальних клітин із припливом запальних клітин. Мембранозний гломерулонефрит характеризується накопиченням матриксу і потовщенням базальної мембрани клубочка (GBM) і стінки капіляра.

Патофізіологія цього розладу така відповідно до механізму, опосередкованого імунними комплексами, реакції гіперчутливості III типу. Цей розлад продукує білки, які мають різні антигенні детермінанти, які, у свою чергу, мають спорідненість із ділянками клубочка.

Гострий гломерулонефрит (ГГН) включає в себе специфічний набір захворювань нирок, при яких імунологічний механізм запускає запалення та проліферацію клубочкової тканини, що може призвести до пошкодження базальної мембрани, мезангія або ендотелію капілярів.

MPGN становить приблизно 4% первинних ниркових причин нефротичного синдрому у дітей і 7% у дорослих. Його не слід плутати з мембранозним гломерулонефритом, станом, при якому базальна мембрана потовщена, а мезангіум – ні..

Гломерулонефрит – це запалення і ураження фільтруючої частини нирок (клубочків). Воно може виникнути швидко або протягом більш тривалого періоду часу. Токсини, відходи обміну речовин і надлишок рідини неправильно фільтруються в сечу. Натомість вони накопичуються в організмі, викликаючи набряки та втому.

Мембранопроліферативний гломерулонефрит (МГГН) — це форма гломерулонефриту, спричинена аномальною імунною відповіддю. Відкладення антитіл накопичуються в частині нирок, яка називається базальною мембраною клубочка. Ця мембрана допомагає фільтрувати відходи та додаткові рідини з крові.

Оцініть статтю