Що викликає рефлекс Бецольда-Яриша?

Сильний крововилив і гіповолемія: Під час важкої кровотечі або глибокої гіповолемії шлуночок може стати відносно порожнім і викликати серцеві вагусні аферентні волокна, щоб викликати рефлекс Бецольда-Яриша, що призводить до парадоксальної брадикардії, вазодилатації та гіпотензії.

Стимуляція цих гальмівних серцевих рецепторів розтягуванням (погано заповнений шлуночок), хімічними речовинами або ліками посилюється ренін і вазопресин звільнення і парасимпатична активність і пригнічує симпатичну активність. Ці ефекти сприяють рефлекторній брадикардії, вазодилатації та артеріальній гіпотензії (рефлекс Бецольда-Яріша).

Рецептори шлуночків, що лежать в основі рефлексу Бецольда-Яриша, є неінкапсульовані закінчення немієлінізованих аферентів С-волокон блукаючого нерва в стінках шлуночків.

Рефлекс Бецольда-Яріша характеризується тріадою брадикардія, артеріальна гіпотензія та периферична вазодилатація. Це найчастіше виникає після реперфузії під час нижнього або нижньо-заднього ІМ.

Рефлекс Бецольда-Яріша — це рефлекс, який може виникати під час регіонарної анестезії, блокади верхніх кінцівок і іноді під час загальної анестезії, що призводить до гіпотензії, брадикардії, апное або зупинки серця, спричинених хімічною або механічною стимуляцією рецепторів.

Хоча рефлекс спочатку був описаний у відповідь на алкалоїди Veratrum, він може стимулюватися багатьма біологічно активними хімічними речовинами, в т.ч. нікотин, капсаїцин, брадикінін, передсердний натрійуретичний пептид, простаноїди, нітровазодилататори, антагоністи рецепторів ангіотензину II типу 1 (АТ1) та агоністи серотоніну.

Оцініть статтю