Скільки коренів має другий моляр нижньої щелепи?

У нормі на нижній щелепі є перший і другий моляри два корені, один мезіальний, а інший дистальний, і щонайменше три основні канали.

Найпоширенішою конфігурацією другого моляра нижньої щелепи є наявність два корені з трьома кореневими каналами; проте моляри нижньої щелепи можуть мати багато різних комбінацій. Ендодонтичну терапію проводили на другому молярі нижньої щелепи з 3 окремими коренями, 2 розташованими мезіально та одним дистально.

Другі моляри нижньої щелепи зазвичай мають два корені с три кореневих канали, два в мезіальному корені і один у дистальному корені; однак ці зуби можуть мати серйозні анатомічні варіації, такі як наявність трьох каналів у мезіальному корені, двох каналів у дистальному корені або надлишкових коренів [2].

Як правило, другі моляри верхньої щелепи мають три корені: піднебінний і два щічних. Однак іноді може статися зрощення двох або трьох коренів, що призводить до одно- або двокореневих молярів верхньої щелепи.

Постійні моляри людини демонструють широкий діапазон варіацій кількості коренів і їх морфології. Навіть найстабільніший серед них, перший постійний моляр нижньої щелепи (MFPM), іноді має три корені замість звичайних двох (рис. 1).

Конфігурація з чотирма коренями рідко зустрічається для молярів нижньої щелепи. Ця конфігурація має частоту 0,04% у першому нижньому молярі з лише трьома повідомленнями про випадки in vivo. Для другого нижнього моляра співвідношення частот не виявлено.

Оцініть статтю