У чому полягає конфлікт в «Іфігенії Таврійській»?

Дилема Іфігенії полягає в тому, що, з одного боку, вона тужить за своєю грецькою батьківщиною, своєю родиною та своїм життям. Таврида як «марний» (вірш 115) і як «друга смерть» (вірш 53), але, з іншого боку, не хоче здаватися невдячним по відношенню до Тоаса.

Іфігенія, головна героїня твору Ґете, походить із родини, яка була проклята. Олімпійські боги прирікають її сім'ю на вічне життя з внутрішньосімейними вбивствами, ненавистю та помстою. Наприклад, мати Іфігенії мстить чоловікові, вбиваючи його.

Iphigenie auf Tauris, з одного боку, розглядає античну тему та відображає людський ідеал Веймарської класики, з іншого. Це показано вчинками головної героїні Іфігенії гармонія між обов'язком і потягом, що у веймарському класицизмі означало ідеалізацію людини.

У виставі йдеться про головного героя Іфігенія, яку її батько хоче принести в жертву богам на користь Троянської війни. Однак вона виживає після жертвоприношення, будучи врятованою богинею Діаною та доставленою на острів Таврида приноситься.

У другій дії Іфігенія дізнається, що її батька Агамемнона вже немає в живих. У третій дії вона та її брат Орест впізнають один одного. Це знаменує кульмінацію і водночас поворотний момент драми, так звані «перипети».

Після інший був замість в жертву приносили оленя і Іфігенія була перевезена Артемідою в землю таврів, щоб служити їй як жриця в храмі Артеміди. У Евріпіда Іфігенія з'являється в історії свого брата Ореста.

Оцініть статтю