У чому полягав трагічний вибух у Бейруті?

Це було виявлено Геологічною службою Сполучених Штатів як сейсмічна подія магнітудою 3,3 і вважається один із найпотужніших неядерних вибухів в історії. Він був достатньо потужним, щоб вплинути на іоносферу Землі. Вибух також став найбільшим одноразовим вибухом аміачної селітри в історії.

Влада на той час заявила, що катастрофа була спровокована пожежа на складі, де роками хаотично зберігався величезний запас промислової хімічної аміачної селітри. Через три роки дослідження фактично зупинилося, а ті, хто вижив, усе ще прагнуть отримати відповіді.

Внаслідок вибуху загинули 218 осіб не менше 218 осіб, за підрахунками Associated Press, було поранено понад 6000 осіб, спустошено значні райони Бейрута та завдано збитків на мільярди доларів.

«Докази переконливо показують, що вибух у порту Бейрута в серпні 2020 року був спричинений діями та бездіяльністю високопосадовців Лівану який не зміг точно повідомити про небезпеку, яку представляє нітрат амонію, свідомо зберігав матеріал у небезпечних умовах і не зміг захистити громадськість»,…

Суддя, який розслідує вибух у порту Бейрута у 2020 році, висунув звинувачення тодішньому прем’єр-міністру Лівану Хасану Діабу та двом іншим колишнім міністрам у вбивстві з ймовірним умислом, згідно з повісткою до суду, з якою ознайомилося агентство новин Reuters.

Команда Шеффілдського університету, Великобританія, каже, що найкраща оцінка виходу становить 500 тонн тротилового еквіваленту з розумною верхньою межею 1,1 кілотонни. Це ставить його на приблизно одна двадцята розміру атомної бомби, скинутої на Хіросіму, Японія, у 1945 році.

Оцініть статтю